Międzyzdroje 1999

dso56
Były to pierwsze z 8 zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Polski „Strong Man”`99, jakie miały miejsce od lipca do września`99 na polskim wybrzeżu.

W Międzyzdrojach, podobnie jak w innych zawodach tego typu wzięło udział 6 zawodników. Byli to:

BOGUSŁAW KWIATKOWSKI – „Wielki komtur”,
TOMASZ WSZĘDEROWSKI – „Wolf”,
JAN CUBER – „Drwal”,
MARIUSZ PUDZIANOWSKI – „Pyton”,
GRZEGORZ PEKSA – „Dzik notecki”,
IRENEUSZ KURAŚ – „Grizzly”.

Wielkim zaskoczeniem było zwycięstwo debiutanta w tych zawodach Mariusza Pudzianowskigo. Rozegrano 8 konkurencji. Wszystkie po kolei opisane są poniżej i podana jest kolejność zawodników po każdej z nich:

Pierwsza konkurencja – „spacer farmera”

Należało jak najwięcej przejść z dwoma walizkami ważącymi 115 kg każda.

Mariusz Pudzianowski – 89 m – 10 pkt
Tomasz Wszęderowski – 73 m – 8 pkt
Ireneusz Kuraś – 70,60 m – 6 pkt
Bogusław Kwiatkowski – 52,35 m – 4 pkt
Jan Cuber – 48,03 m – 3 pkt
Grzegorz Peksa – 44 m – 2 pkt

Druga konkurencja – wrzucanie beczek na podest

Należało w jak najkrótszym czasie wrzucić na podest 5 beczek ważących 82 kg.

Pudzianowski – 9,04 s. – 10 pkt.
Peksa – 10,05 s. – 8 pkt.
Cuber – 10,58 s. – 6 pkt.
Kwiatkowski – 11,84 s. – 4 pkt.
Wszęderowski – 14,04 s. – 3 pkt.
Kuraś – 14,28 s. – 2pkt.

Trzecia konkurencja – wyciskanie belki stojąc

Kuraś – 16 -10 pkt.
Peksa – 13 – 8 pkt.
Kwiatkowski – 12 – 6pkt.
Pudzianowski – 11 – 4 pkt.
Cuber – 9 – 3 pkt.
Wszęderowski – 5 – 2 pkt.

Czwarta konkurencja – „koszmar tragarza”

Należało jak najszybciej wciągnąć po schodkach walizki ważące odpowiednio 100, 150 i 200 kg.

Pudzianowski – 21,02 s. – 10 pkt.
Kuraś – 24,94 s. – 8 pkt.
Peksa – 27,56 s. – 6 pkt.
Cuber- 30,98 s. – 4 pkt.
Wszęderowski – 35,86 s. – 3 pkt.
Kwiatkowski – 3 min 13,69 s. – 2 pkt.

Piąta konkurencja – „połów wieloryba”

Należało jak najszybciej wyciągnąć z morza złączone ze sobą opony zanurzone na głębokości 50 cm. Po wyciągnięciu należało je wyciągnąć a następnie przetoczyć na odległość 20 m.

Pudzianowski – 27,65 s.- 10 pkt.
Cuber – 33,86 s.- 8 pkt.
Peksa – 33,95 s.- 6 pkt.
Wszęderowski – 34,21 s. – 4 pkt.
Kwiatkowski – 39,32 s. – 3 pkt.
Kuraś – 42,33 s. – 2 pkt.

Szósta konkurencja – „zaczarowany ołówek”

Rzut belką ważącą 35 kg i mierzącą 220 cm na odległość.

Kuraś – 9,36 m. – 10 pkt.
Kwiatkowski – 9,26 m. – 8 pkt.
Cuber – 8,13 m. – 6 pkt.
Pudzianowski – 8,03 m. – 4 pkt.
Peksa – 7,37 m. -3 pkt.
Wszęderowski – 7,02 m. – 2 pkt.

Siódma konkurencja – „waga płaczu”

Trzymanie dwóch walizek każda po 20 kg na wyprostowanych rękach.

Kuraś – 1 min. 13,43 s. – 10 pkt.
Peksa – 1 min. 09,08 s. – 8 pkt.
Wszęderowski – 1 min. 05,51 s. – 6 pkt.
Pudzianowski – 1 min. 03,14 s. – 4 pkt.
Cuber – 1 min. 01,39 s. – 3 pkt.
Kwiatkowski – 42,60 s. – 2 pkt.

Ósma konkurencja – podnoszenie beczek

Trzymanie na łańcuchach 2 beczek każda po 175 kg.

Pudzianowski – 1 min. 13,89 s. – 10 pkt.
Wszęderowski – 1 min. 09,92 s. – 8 pkt.
Kuraś – 1 min. 03,26 s. – 6 pkt.
Peksa – 57,87 s. – 4 pkt.
Cuber – 48,24 s. – 3 pkt.
Kwiatkowski – 47,41 s. – 2 pkt.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Pudzianowski – 62 pkt.
Kuraś – 54 pkt.
Peksa – 45 pkt.
Cuber i Wszęderowski – 36 pkt.
Kwiatkowski – 31 pkt.

Dodaj komentarz