MISTRZOSTWA POLSKI Juniorów, Juniorek i Weteranów w KULTURYSTYCE oraz Juniorek w FITNESS. Elbląg 22.11.1998r.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorek i Weteranów w Kulturystyce oraz Juniorek w Fitness, które odbyły się 22-go listopada w Elblągu, zakończyły tegoroczny sezon startowy, czyli były ostatnimi w 1998 roku. Teraz starty rozpoczną się na wiosnę, a my postaramy się przekazać Was kalendarz imprez na ostatni w tym stuleciu 1999 rok. Co do tych zawodów to organizacja raczej nie budziła zastrzeżeń z wyjątkiem godzin startu.

Eliminacje miały się odbyć o godz. 11.00, zaś finały o 17.00. Tymczasem start był prawie zgodnie z planem, ale nie przewidziano żadnej przerwy i o 14.00 wszystkie medale zostały rozdane. Tak więc kto przyjechał na finały o 17.00 mógł zobaczyć pustą salę widowiskową Teatru Dramatycznego. Stało się tak zapewne ze względu na małą liczbę startujących zawodników w kat. 80 i +80 juniorów.

Zawody rozpoczęły kulturystki, które prezentowały mierny poziom i tak na prawdę nie ma o czym pisać (startowały tylko 3). Kolejną grupą startującą była kategoria Fitness Juniorek, dość licznie reprezentowane, bo podziwialiśmy aż 7 pięknych ciał, co na polskie warunki jest zadowalającą liczbą. Widać na tym przykładzie, że ta stosunkowo młoda dyscyplina zaklimatyzowała się w naszym kraju i się rozwija, oby tak trzymać dziewczyny. (tutaj więcej o Fitness). Wygrała bardzo zgrabna i dobrze zapowiadająca się Katarzyna Gałkowska („Mega” Bydgoszcz). Tuż za nią na podium uplasowała się Monika Ciesielska również z Bydgoszczy, zaś brąz przypadł Annie Niewiadomskiej („Mega” Bydgoszcz”). Na podium nie załapały się i zajęły miejsca od 4 do 6 kolejno: Małgorzata Jaśmińska (Stargard Szczeciński), Marta Jachyra (LKS Sandomierz) oraz Magdalena Tyrna („Mega” Bydgoszcz). Kolejna kategoria to Juniorzy do 70 kg. Była również licznie obsadzona (aż 9 zawodników), a to zapewne z tego powodu, że rok temu w Ciechanowie na takich samych zawodach w tej kategorii wiekowej i wagowej startowało zaledwie 4 zawodników, w dodatku niezbyt dobrze zbudowanych. Większość postanowiła więc zbijać wagę. Ta kategoria udowodniła, że Polska ma silne zaplecze kulturystyczne, gdyż poziom był bardzo wysoki i sędziowie mieli trudne zadanie. Wygrał znakomicie przygotowany Damian Witkowski („Body Line Group” Łódź). Srebro przypadło Tomaszowi Dyrkowi z Pruszkowa, zaś brąz Przemysławowi Chodnickiemu („Kulturysta” Piła) MP Juniorów Młodszych sprzed roku w tej samej kat. Wielkim przegranym okazał się Piotr Zaniewski, również MP Juniorów Młodszych sprzed roku (kat. 65 kg), który trzymał zbyt długo trzymał „rzeźbę” (od tegorocznych MP Juniorów Młodszych, na których był drugi). W kategorii Juniorów do 80 kg wystartowało zaledwie 3 zawodników, z których tylko zwycięzca był solidnie przygotowany. W kolejnej kategorii, a mianowicie +80 kg liczba startujących wynosiła zaledwie 4, ale dlaczego tak było pisałem wyżej. Wygrał Marcin Ziółkowski („Tytan” Ostrołęka). Również na podium zakwalifikowali się kolejno: Wojciech Frankowski („Boz” Koszalin) oraz Michał Cielipała (niezrzeszony Koszalin). Kategorię Open Juniorów, tym samych prawo startu na Mistrzostwach Świata Juniorów (był na nich 4) wygrał zwycięzca najlżejszej kategorii Damian Witkowski („Body Line Group” Łódź). Kategoria Weteranów odbyła się w dwóch wagach: 80 i +80 kg i Open, którą wygrał Andrzej Kaczmarek. Drużynowo wygrał „Mega” Bydgoszcz, przed „Body Line Group” Łódź.

dso45Katarzyna Gałkowska
dso46Kategoria Fitness Juniorek
dso50
od lewej: Sagan, Katarzyna Gałkowska, Dębuś
dso55
od lewej: trener Janusz Pustelnik, Wojciech Frankowski, Dębuś

Dodaj komentarz